Zakládání a údržba soukromých zahrad2021-03-23T10:02:01+01:00

Projekty zahrad

V takto uspěchané době potřebuje každý člověk místo, kde by se cítil příjemně a uvolněně. A právě zahrada splňuje veškeré potřeby a přání svého majitele. Snažíme se o to, aby se budoucí zahrada nejen hodila k Vašemu domu a jeho okolí, ale zároveň také plnila svou okrasnou a odpočinkovou funkci. Klademe důraz na to, aby údržba zahrady byla minimální, protože právě to je trendem poslední doby v tvorbě rodinných zahrad.

Odborně zpracovaný projekt je prvním krokem při realizaci sadovnického díla. Součástí bývá komunikace mezi zákazníkem a projektantem, na což klademe velký důraz. Po úvodní schůzce na místě realizace zahrady Vám zpravidla vypracujeme 2 nebo 3 studie možných architektonických úprav vašeho pozemku. Při následné konzultaci společně vybereme a upravíme studii nejvíce odpovídající Vašim představám. Na základě této studie Vám zpracujeme výsledný projekt a jeho celkový rozpočet.

Jako podklad pro vypracování návrhu od Vás budeme potřebovat kopii katastrální mapy nebo zaměření Vašeho pozemku, kde jsou uvedeny rozměry pozemku, staveb a inženýrských sítí, osazení domu na pozemku, případně umístění zpevněných ploch. Pokud tento podklad nevlastníte nic se neděje, Váš pozemek si zaměříme sami.

Realizace

Realizace jak celých zahrad tak i jejich částí, jednotlivých záhonů, předzahrádek, apod., spočívá v kompletním založení výsadby rostlin a dodání materiálu potřebného k výsadbě. Na rostliny vysázené naší firmou je poskytována záruka 24 měsíců, za podmínky správného ošetřování.

Prvním krokem při realizaci zahrady je modelace terénu a kompletní odstranění nevhodných stávajících dřevin, popř. stavebních prvků. Dokážeme pomocí terénních úprav opticky zvětšit vaší zahradu. Následuje vlastní výsadba rostlin, instalace závlahových systémů a osvětlení, tvorba vodních a travnatých ploch, umístění stavebních prvků atd. Na půdy nevhodné k vysazování navážíme kvalitní ornici nebo zahradnické substráty, vše podle přání zákazníka.

Údržba zahrad

Každá zahrada vyžaduje údržbu. I když projektujeme a zakládáme s požadavkem minimální údržby, „bezúdržbová zahrada“ neexistuje. Nabízíme komplexní pomoc při veškeré údržbě zahrad, a to nejen námi zrealizovaných.

PŘEHLED PRACÍ V PRŮBĚHU ROKU

JARO (březen – květen)
 • zakládání, provzdušňování a přihnojování trávníků
 • zakládání a stříhání živých plotů a stěn
 • příprava záhonů, výsadba dřevin a trvalek
 • zakládání, vyčištění a napouštění jezírek
 • stříhání okrasných keřů, jádrovin
LÉTO (červen – srpen)
 • zakládání, sekání a provzdušňování trávníků
 • zastřihování a tvarování živých plotů a okrasných keřů
 • odplevelování trvalkových záhonů, skalek a květinových zídek
PODZIM (září – listopad)
 • zakládání trávníků
 • zakládání živých plotů
 • výsadba a přesazování okrasných stromů a keřů
 • výsadba ovocných dřevin
ZIMA (prosinec – únor)
 • plánování a projekce zahrad
 • očišťování jehličnanů a stálezelených keřů od sněhu
 • zimní řez jádrovin

Zakládání a údržba trávníků

Kvalitní a udržovaný trávník je základem každé zahrady. Stává se její nejvyužívanější částí. Musí splňovat jak estetické hledisko, tak nároky na vysokou zátěž.

Způsob výsevu:

klasický způsob – výsev – je levnější, ale náročnější na počáteční údržbu, efekt zatravnění se projeví až po delší době, vhodný zejména pro velké plochy, kde není požadována nadprůměrná kvalita trávníku.

kobercové pokládání trávníku – sice dražší, ale její výhody jsou zřejmé – hustý, pečlivě sestříhaný a zdravý trávník během několika hodin, vhodný na malé plochy v okolí domu a terasy nebo pro ty, kteří nechtějí dlouho čekat na zapojení travního porostu

Realizujeme i osetí přírodních kvetoucích luk, suchých stanovišť atd. speciálními směskami osiv. Druhové spektrum obsažené v travních směsích odpovídá účelu využití a půdním a klimatickým faktorům.

Kvalitní trávník vyžaduje velkou péči. Jenom pravidelná seč, hnojení a dostatečná zálivka zaručí hustý a svěže zelený trávník až do pozdního podzimu.

 • sečení malých i velkých ploch, hnojení, odplevelování
 • aerifikace, vertikutace, pískování
 • sběr listí včetně odvozu a likvidace

Závlahy

Dostatečná závlaha je jedním z hlavních předpokladů pro zdárný růst. Abyste pěkné dny netrávili s hadicí v ruce vybudujeme pro vás automatický závlahový systém, který bude šetřit nejen váš čas, ale i hospodárně nakládat s vodou, což oceníte nejen vy, ale hlavně vaše zeleň.

Závlahový systém budujeme nejen v nově vznikajících zahradách, ale šetrně vložíme kvalitní závlahový systém i do starších výsadeb.

Vodní prvky

Voda v zahradě se stává čím dál populárnější záležitostí. Od bazénů a plastových jezírek se přechází k poměrně velkým tzv. koupacím jezírkům (eko – jezírkům), potokům, soustavám vodopádů a kaskádám. Dnešní technologie umožňují realizovat vaše fantazie do posledních detailů.

Budujeme nádrže různých velikostí a typů. Při práci používáme kvalitní rybniční folie a filtraci, bezúdržbová, tichá, výkonná a úsporná vodní čerpadla. Jezírka osazujeme vodními rostlinami, zajistíme jejich údržbu, filtraci, dodáme rybičky, … Není pro nás problém zabudovat i do stávající zahrady malý vodopád nebo jezírko. Na všechny vodní stavby poskytujeme záruky na těsnost po dobu 5 let.

Osvětlení

Zahrada je krásná nejen ve dne, ale i ve večerním šeru a v noci. Světlo dokáže zdůraznit jak jednotlivé prvky tak kompoziční ráz celé zahrady. Určitě oceníte osvětlenou zahradu při večerním rozjímaní nebo posezení s přáteli. Dýchne na vás kouzelná atmosféra a objevíte skryté krásy vaší zahrady. Pomůžeme s výběrem kvalitních lamp a typů osvětlení a zrealizujeme celý projekt.

Drobné stavby

Kvalitně provedené stavební prvky jsou nedílná součást zahrady s důrazem na funkčnost např. pro posezení s přáteli a relaxaci. Výrazně zvyšují užitnou hodnotu zahrady. Vybudujeme pro Vás drobné stavby zpříjemňující pobyt ve Vašem kousku přírody – pergoly, zahradní altánky , krby, skalky, opěrné zdi, chodníčky apod.

Střešní zahrady

Potřebujete zkrášlit Vaší střechu? Rádi Vám pomůžeme. Z Vaší strany jedinou, ale nejdůležitější podmínkou je dostatečná nosnost střechy. Poradíme jaký typ střešní zahrady zvolit

Přejít nahoru